5 zastosowań kleju przemysłowego
Gdy myślimy klej przemysłowy wyobrażamy sobie hale zakładów meblarskich lub stolarni – i słusznie, bo tam w największych ilościach stosowany jest termotopliwy klej przemysłowy. Za pomocą specjalistycznych urządzeń aplikowany jest na wielkie płyty drewnopodobne, gdzie nakładane są na niego tapicerki, plastiki czy naturalne drewno. Poniżej 5 zastosowań tego praktycznego sposobu łączenia ze sobą różnych powierzchni.
Zastosowanie numer 1 – drewno
Tak o drewnie już było – ale o drewnie w przemyśle, gdy tymczasem z drewnem mamy przecież do czynienia także w domu. Z pomocą urządzeń do aplikacji i lasek termotopliwego kleju przemysłowego możemy z powodzeniem naprawić połamane meble lub podkleić odchodzącą drewnianą podłogę czy parkiet. Z odrobiną chęci możemy samodzielnie wykonać kwietnik do ogrodu, prosty stolik lub nawet ławkę.
Zastosowanie numer 2 – plastik
I znów nie w sensie przemysłowym, ale stricte domowym. Zainteresowanych zastosowaniem termotopliwych klejów przemysłowych w produkcji odsyłamy na stronę WWW Buehnen Polska jednego z czołowych producentów urządzeń do aplikacji tych spoiw dedykowanym specjalistom. Pistolet do kleju pozwoli naprawić niemalże każdą plastikową zabawkę i bibelot, a nawet urządzenie RTV.
Zastosowanie nr 3 – papier
To sposób na wykorzystanie termotopliwych klejów przemysłowych zarówno w domowych, jak i firmowych warunkach. Specjaliści firmy Buehnen Polska przekonują, że to najpewniejszy i najłatwiejszy sposób zaklejania towaru w pudełkach gwarantujący utrzymaniem się opakowania w całości. W domu za pomocą laski kleju i urządzenia aplikującego stworzymy wspaniałe ozdoby i czapki karnawałowe.
Zastosowanie numer 4 – szkło i ceramika
Niektórzy budowlańcy stosują termotopliwe kleje przemysłowe do przyklejania glazury lub zamiast uszczelniacza przy montażu zabudowy łazienkowej. Faktem jest, że w przypadku braku silikonu sanitarnego, lub gdy szczelina jest bardzo mała za pomocą urządzenia aplikującego możemy wprowadzić kilka kropel gorącego spoiwa i zatkać otwór. Klej doskonale poradzi sobie także z pękniętą donicą czy kieliszkiem do wina.
Zastosowanie numer 5 – metale
Łączenie metali za pomocą termotopliwych klejów przemysłowych to już wyższa szkoła jazdy, ale nawet w domowych warunkach posiadając odpowiednie urządzenie na przykład profesjonalny pistolet marki Buehnen Polska możemy spróbować to zrobić. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie powierzchni łączonych elementów – należy je przetrzeć pilnikiem i podgrzać, by klej nie wystygł nim dobrze złączy oba fragmenty.
Na koniec zastosowanie numer 6
Ważną cechą termotopliwych klejów przemysłowych jest możliwość łączenia ze sobą różnych materiałów. Podczas naprawy lub samodzielnego wykonywania biżuterii spoimy ze sobą szkło, metal czy plastik. Do efektownej ozdoby ogrodowej z drewna dokleimy kolorowe ceramiczne korale czy metalowe nity. Urządzenie do aplikacji doskonale sprawdzi się także przed świętami, gdy za jego pomocą wykonamy efektowne stroiki czy ozdoby choinkowe łącząc ze sobą drewno, papier, szkło oraz gałązki, liście i szyszki.