Czym cechuje się piana PUR zamkniętokomórkowa?
Piana PUR zamkniętokomórkowa odznacza się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, które są konieczne w wielu miejscach. W tym przypadku mamy do czynienia z niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co z kolei wpływa na ograniczenie grubości materiału izolacyjnego o około połowę, w porównaniu do tradycyjnych materiałów tego typu.
Okazuje się, że pianę zamkniętokomórkową wykorzystamy nawet w trudno dostępnych miejscach, gdyż cechuje się dobrą przyczepnością materiału i sprawnym sposobem aplikacji. Gdzie stosowana jest izolacja pianą PUR? Jakie parametry posiada piana zamkniętokomórkowa?
Izolacja pianą PUR
Izolacja pianą PUR jest stosowana do termicznych powierzchni dachu, takich jak:
- poddasze,
- stropy,
- dachy.
Co ciekawe, można ją stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynku, co jest kolejną zaletą. Jeśli chodzi o zastosowanie piany PUR, używana jest w rolnictwie i przemyśle, przykładowo do izolacji hal i magazynów, jak również w budownictwie mieszkaniowym. Bez problemu zastosujemy ją w celu docieplania i renowacji danego budynku. Na stronie https://crossin.pcc.eu/produkt/crossin-attic-hard/ znajdziemy szczegóły dotyczące wykonania izolacji pianą zamkniętokomórkową. Izolacja stropu przebiegnie sprawnie i efektownie, dając pożądane efekty.
Piana zamkniętokomórkowa
Piana PUR zamkniętokomórkowa wyróżnia się specyficznymi parametrami technicznymi, które wpływają na doskonałą jakość produktu. Przede wszystkim piana jest twarda i sztywna oraz posiada strukturę zamkniętokomórkową. Cechuje się niewielkim współczynnikiem przewodzenia ciepła i możliwością spieniania bez konieczności użycia środków, które mogą zubożać warstwę ozonową. Docenić także warto bezspoinową warstwę izolacji oraz niski poziom nasiąkliwości wodą. Warstwa bezspoinowa w znaczącym stopniu eliminuje ryzyko straty ciepła w budynkach.
Okazuje się, że dzięki izolacji pianą PUR możemy skutecznie stłumić hałasy, jak i postawić na materiał odporny na działanie pleśni i grzybów. Dzięki temu uciążliwe przepływy powietrza nie będą już problemem, gdyż izolacja pozwala zachować większą szczelność pomieszczeń.
Popularne rodzaje pianek natryskowych
Piany natryskowe odznaczają się różnorodnymi strukturami. Jeśli chodzi o ich podział, najbardziej znane są piany o strukturze zamkniętokomórkowej i piany o strukturze otwartokomórkowej. Te pierwsze odznaczają się sztywnością i twardością, a te drugie są miękkie i półsztywne. Nie zapominajmy o tym, że gęstość pianki jest ściśle związana z jej strukturą, która ma znaczny wpływ na zastosowanie produktu. Wyższa gęstość materiału występuje wtedy, gdy mamy do czynienia z większą ilością komórek zamkniętych. Piana PUR otwartokomórkowa jest na szeroką skalę stosowana w budownictwie, do ocieplania stropów, ścian i poddaszy. Stanowi także bardzo dobrą izolację w szkieletowych domach. Piana zamkniętokomórkowa, jak już wspominaliśmy, jest wykorzystywana podczas izolacji budynków przemysłowych, rolnych, dachów płaskich i hal. Z powodzeniem jest stosowana jako izolacja posadzek oraz fundamentów.