Czym powinna charakteryzować się dobra farba dekoracyjna?

farba dekoracyjna

Ściany przestały być tylko nudnym tłem, które staje się ładne dzięki zawieszonym obrazom czy plakatom. W specjalistycznych sklepach i w marketach budowlanych znajdziemy farby, dzięki którym zrobimy ciekawe efekty dekoracyjne. Jakie farby wybrać? Które są najlepsze?

Jak pięknie udekorować ściany?

Ściany można po prostu pomalować farbą akrylową na ciekawy kolor, który będzie świetnym tłem dla ulubionej grafiki czy pięknego obrazu. Wybierzmy dobrej jakości farbę, by utworzona powierzchnia była idealnie gładka. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie specjalnej techniki malarskiej. Mokrą farbę można przetrzeć gąbką, co da nam efekt postarzenia ściany. Ładnie wyglądają także wszelkie cieniowania. Jeśli mamy talent plastyczny, możemy pokusić się o wykonanie rysunku. Przyda się tusz czy pisak, ale można też malować farbą i cienkim pędzelkiem. Ciekawe efekty dekoracyjne daje także wykorzystanie pięknej fototapety. Dodatkowo, przy pomocy zdjęcia można uzyskać wrażenie perspektywy, co optycznie powiększy wnętrze.

Modne i błyszczące ściany

Bardzo modne są farby z połyskiem, które dobrze komponują się z różnymi stylami w aranżacji wnętrz. Farba z brokatem daje tak spektakularne efekty dekoracyjne, że nie trzeba zbyt wielu dodatkowych dekoracji. Możemy także użyć farby transparentnej, którą wymieszamy z pigmentem dekoracyjnym. Pozwala to osiągnąć niepowtarzalne efekty na powierzchni pomalowanej wcześniej, gdyż migoczące złote drobiny intensywnie odbijają świetlne refleksy, tworząc w salonie aurę przepychu. Spektakularny efekt uzyskamy także wtedy, gdy betonową ścianę pomalujemy drobinami w srebrnym kolorze. Jeśli pięknie podkreślimy ścianę odpowiednim oświetleniem, stanie się wyjątkową ozdobą. Emulsja z brokatem wyjątkowo spektakularnie wygląda na ścianach wcześniej pokrytych farbą strukturalną i daje wspaniałe efekty dekoracyjne.

Zobacz również  Najważniejsze cechy klejów do zastosowania na gorąco

farba dekoracyjna

Zalety farby strukturalnej

Ładne efekty dekoracyjne uzyskamy stosując farbę strukturalną. Skorzystajmy z oferty renomowanych producentów farb, których produkty mają najwyższą jakość. Na gładką powierzchnię ściany trzeba nałożyć masę szpachlową, tynki dekoracyjne, mieszanki wapienne lub farby strukturalne, a następnie stworzyć wzór. Gotowe farby strukturalne umożliwiają uzyskanie oryginalnego efektu bez konieczności zatrudniania specjalisty od dekoracji ściennych. Mogą mieć różne faktury, na przykład piaskowca. Strukturalne wykończenie niewielkiego fragmentu ściany może nadać całemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i stworzyć w nim niepowtarzalny klimat. Gęsta konsystencja farb strukturalnych pozwala na stworzenie imitacji wielu materiałów wykończeniowych, na przykład betonu, metalu, kamieni czy materiałów, jak len czy aksamit.

W internecie i innych źródłach jest tak wiele inspiracji na zdobienie ścian, że wystarczy zabrać się do pracy. Stworzenie pięknych efektów dekoracyjnych nie jest trudne, a przy odrobinie wysiłku stworzymy piękne i niepowtarzalne wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *