Dlaczego warto stosować maski do włosów?

maska do włosów

Maski do włosów są kosmetykami, które bardzo pozytywnie wpływają na ogólną kondycję włosów. Dlaczego zatem warto je stosować i co można dzięki nim uzyskać? Jakie maski do włosów obecne na rynku są warte polecenia?

Maski dla zniszczonych włosów

Kallos maski do włosów przychodzą z pomocą wówczas, gdy włosy są problematyczne – nadmiernie suche, pozbawione objętości, zniszczone itd. Zawierają one w sobie sporo składników odżywczych, które docierają w głąb włosów i skutecznie je odżywiają, wzmacniają itd. Czym zatem różnią się od zwykłych odżywek?
Odżywka to produkt przeznaczony do codziennej pielęgnacji włosów, ale z dużymi zniszczeniami może sobie nie poradzić. Odżywka wpływa na włosy jedynie powierzchownie, bo zawiera mniej aktywnych składników niż Kallos maska, która wnika w głąb włosów. Maska ma silniejszy i bardziej skoncentrowany skład. Dlatego też nie zaleca się jej codziennego stosowania, a jedynie 1-2 razy w tygodniu.

Kallos maski emolientowe

Zadaniem masek emolientowych jest odżywienie i wygładzenie włosów oraz jednoczesna ich ochrona przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. To maski uniwersalne, które szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku włosów matowych, suchych i zniszczonych. Po użyciu tego typu maski włosy stają się miękkie, błyszczące i wygładzone.

Kallos maski proteinowe

Maski proteinowe przeznaczone są do pielęgnacji włosów mocno zniszczonych, które rozdwajają się i łamią. W ich składzie można znaleźć takie składniki jak olej kokosowy, oliwa z oliwek, kolagen, kwas hialuronowy czy panthenol. Dzięki temu włosy stają się mocno odżywione, ale jednocześnie nie tracą nic ze swojej objętości. Wynika to z obecności keratyny odpowiadającej za pogrubianie włosów. Maska Kallos tego typu sprawdzi się przy włosach zniszczonych na skutek różnego rodzaju zabiegów.

Zobacz również  Jak działa wiertarka

Kallos maski humektantowe

Maski humektantowe mają działanie nawilżające, ale nieco słabsze niż wspomniane już maski emolientowe. Są przeznaczone głównie do włosów suchych. Skutecznie nawilżają one włosy. Jednocześnie fryzura nie puszy się i nie elektryzuje. Włosy stają się miękkie i sypkie.

Maska czy maseczka do włosów?

Kallos maski do włosów cieszą się coraz większą popularnością. Jednak wciąż wiele osób maski do włosów kojarzy z maseczkami przygotowywanymi domowymi sposobami. Rzeczywiście w ostatnim czasie takie domowe kuracje cieszą się sporym zainteresowaniem. Nie zawsze jednak przynoszą zamierzony efekt. Wynika to z faktu, że takie domowe maseczki zawierają o wiele mniej cennych składników niż maski dostępne w sklepach.
Wprawdzie przygotowana w domu z owoców, warzyw i miodu maska ma naturalny skład, ale podczas obróbki traci wiele ze swoich właściwości. Warzywa i owoce są bowiem obierane ze skórki, która zawiera najwięcej cennych składników. Na skutek tego maseczki tracą wiele ze swoich właściwości. Tymczasem producenci są w stanie wykorzystać najlepsze składniki w najbardziej optymalny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *