Jak łączyć style w oświetleniu?

Jak łączyć style w oświetleniu

Planując remont mieszkania musimy przemyśleć także kwestię oświetlania. Lampy nie tylko dają światło, ale mogą być prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Funkcjonalne oświetlenie w domu to nie tylko światło centralne, ale także mniejsze jego źródła. Doskonałym, praktycznym rozwiązaniem jest kinkiet ruchomy, na przykład kinkiet Nowodvorski.

Wszystkie lampy w tym samym stylu? Gdzie powiesić kinkiet Nowodvorski?

W jednym pomieszczeniu możemy łączyć lampy w rożnym stylu, ale musimy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, ilość elementów we wnętrzu i ich dekoracyjność, styl wnętrza oraz nasze upodobania. Jeżeli zdecydujemy się na bardzo dużą i ozdobną lampę główną, pozostałe powinny być proste. Możemy kupić kinkiet Nowodvorski. Ten producent lamp ma w ofercie kinkiety nieco bardziej dekoracyjne oraz bardzo proste, w formie brył geometrycznych. Te ostatnie będą dawać światło, ale ich styl nie będzie dominujący. Jeżeli oświetlenie centralne jest skromne w formie, to wybierzmy bardziej ozdobny kinkiet Nowodvorski, na przykład taki zdobiony kryształami czy przypominjący barokowy abażur. Pamiętajmy o tym, że jedna lampa powinna grać główne skrzypce, a pozostałe powinny być dopełnieniem wystroju. W pomieszczeniach, w których znajduje się wiele elementów dekoracyjnych (obrazy, tapeta, meble, bibeloty) wprowadzanie lamp w różnych stylach nie jest właściwym rozwiązaniem, gdyż powstanie wrażenie nadmiaru i przepychu, co nigdy nie jest eleganckie. We wnętrzach bardzo charakterystycznych, np. bardzo klasycznych, pałacowych, nie powinno się stosować produktów z innego stylu, a we wnętrzach współczesnych natomiast bardzo dobrze sprawdza się łączenie elementów wyposażenia w różnym stylu (np. kryształowy żyrandol, a do tego techniczne oprawy stropowe czy systemy szynowe oświetlające pozostałe elementy).

Kinkiet Nowodvorski

Kinkiet Nowodvorski (źródło: swiatloistyl.pl)

Który kinkiet Nowodvorski wybrać?

Jeżeli chcemy podkreślić urodę ściany zrobionej z cegły lub wyeksponować ulubiony obraz lub grafikę, wybierzmy prosty kinkiet, na przykład niewielkie metalowe kule. Kinkiety w geometrycznej formie, na przykład prostokątny kinkiet Nowodvorski, podkreślą ciekawy kolor ściany, a te na krótkim wysięgniku świetnie oświetlą ulubiony obraz czy zdjęcie. Wielbiciele estetyki Wschodu mogą wybrać kinkiet w formie dużej bryły, gdzie drewno połączono z mlecznym szkłem, a pod szkłem umieszczono napis w języku chińskim. Ponadto, w rodzinie lamp tej firmy znajdziemy również tak zwane komplety. Do kinkietu Nowodvorski możemy dobrać podobną lampę sufitową, a taki komplet zawsze wygląda prosto i elegancko, więc sprawdzi się na przykład w klasycznych gabinetach. Lampa powinna pasować do aranżacji wnętrza. Kinkiet Nowodvorski może delikatnie wydobyć urok ściany, a dowcipna lampa wyglądająca jak barokowy żyrandol, nada mu wyrazu i będzie wyjątkową ozdobą.

Zobacz również  Jak zaprojektować nowoczesny salon?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *