Jak wybrać pistolet do kleju na gorąco?

wiertarka pronar

Pistolet do kleju jest niezbędnym narzędziem każdego domowego majsterkowicza. Dzięki niemu możliwe jest połączenie ze sobą dwóch, zdawałoby się zupełnie niedających się skleić rzeczy. Co jednak bardzo ważne, żeby klejenie przy pomocy kleju na gorąco było możliwe, konieczne jest posiadanie naprawdę dobrze dobranego pistoletu. W jaki sposób to zrobić?

Czym jest pistolet do kleju?

Żeby jednak móc wybrać taki pistolet do domowych zastosowań, najpierw trzeba dokładnie dowiedzieć się, czym tak naprawdę takie urządzenie jest. Bo jak się okazuje, niewielu domowych majsterkowiczów wcześniej miało okazję takiego urządzenia używać, co powoduje, że być może nawet nie wiedzą, czym powinno się ono charakteryzować.
Pistolet do kleju na gorąco to specjalne urządzenie, które umożliwia łączenie ze sobą dwóch elementów przy pomocy rozgrzanego do dużej temperatury kleju. Klej ten jest w postaci specjalnych lasek, które wsuwa się do pistoletu. Przy pomocy grzałki o dużej mocy jest on podgrzewany i możliwe staje się aplikowanie go w wybranym przez siebie miejscu.

Jakie wybrać zasilanie?

Jedną z najważniejszych spraw podczas wybierania pistoletu do kleju na gorąco, jest wybranie jego zasilania. W przypadku zwykłych i nie da się ukryć, dość tanich modeli, ma się do czynienia z pistoletami zasilanymi bezpośrednio z gniazdka elektrycznego. Jest to dobre rozwiązanie, gdy chce się kleić w jednym miejscu, przy którym oczywiście znajdować się będzie gniazdko. Naprawdę profesjonalny pistolet do kleju na gorąco często jest jednak używany mobilne w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Powoduje to, że taki model posiada w sobie wbudowany akumulator, który umożliwia prace w dosłownie każdych warunkach. Rzecz jasna taki model jest jednak znacznie droższy. Zwykły tani pistolet da się kupić nawet za kilkanaście złotych, podczas gdy profesjonalny model z akumulatorem to wydatek często nawet kilkuset złotych.

Zobacz również  Lakierowanie schodów jest prostsze niż myślisz

Odpowiednia budowa

Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę podczas kupowania pistoletu do kleju na gorąco, jest jakość jego wykonania. Tanie model z reguły będą dość słabo wykonane, do oczywiście wiązać się będzie z wysoką podatnością na uszkodzenie. W tym wypadku nie chodzi tylko o sam koszt urządzenia, który jest na tyle niski, że kupienie drugiego egzemplarza nie będzie specjalnym problemem, lecz chodzi o sam fakt, że nie będzie się miało w razie potrzeby sprawnego urządzenia. Z tego powodu warto dołożyć kilkadziesiąt złotych więcej i wejść w posiadanie pistoletu wykonanego mimo wszystko nieco lepiej i staranniej, co przełoży się na jego większą żywotność.

Jaka moc?

Na koniec warto zwrócić uwagę również na moc, jaką posiadać będzie kupowany pistolet do kleju. W tym wypadku nie chodzi jednak o jakość działania urządzenia, tylko po prostu o szybkość jego nagrzewania się. W przypadku modeli o bardzo dużej mocy będą nagrzewały się bardzo szybko, co będzie powodował, że taki sprzęt będzie zwyczajnie bardzo wygodny. W przypadku pistoletów o mniejszej mocy nagrzanie się ich do tego stopnia, aby rozpuścić klej, może zająć nawet do kilku minut.

Źródło: https://www.buehnen.pl/urzadzenia/reczne-pistolety-mechaniczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *