Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem

Każdy posiadacz domu chce, czuć się w nim bezpiecznie. Dlatego poza ubezpieczeniem domu stosuje wiele metod, które mają zabezpieczyć posiadłość przed wtargnięciem obcej osoby, lub go odstraszyć. W jaki sposób można zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Rolety antywłamaniowe

Rolety są jedną z najczęściej wybieraną metodą zabezpieczenia się przed włamaniem domu. Właściciele bardzo często instalują rolety zewnętrzne we wszystkich oknach sądząc, że ochronią one przed każdym włamaniem. Niestety nic bardziej mylnego.

Rolety antywłamaniowe i rolety zewnętrzne to nie to samo

antywłamaniowe wykonane są z ekstrudowanego profilu aluminiowego, niekiedy trzykrotnie podnosi cenę rolet. Rolety zewnętrzne są wykonane ze zwykłego aluminium. Ich wyłamanie wymaga jedynie kilku minut przy użyciu zwykłych narzędzi. Pamiętaj, że roletę antywłamaniową nazywa się wtedy, gdy włamywacz potrzebuje przynajmniej 15 minut na ich sforsowanie. Niewiele, prawda? Jeżeli jednak wciąż upierasz się przy tym rozwiązaniu zadbaj o to, aby rolety wsuwały się do wewnętrzna muru.

Pancerne okna

Burglar has visited him...Każde okno antywłamaniowe powinno spełniać normy ENV 1627. Inwestycja w okna antywłamaniowe jest zdecydowanie lepsza od rolet. Zwróć uwagę na jakość szyb. Powinny mieć one P. Sugeruje się cyfrą:

  • Szyby P4 utrudnia włamanie. Są one alternatywą dla krat w oknie.
  • Szyby P5 i P6 są zwiększonej odporności na włamanie. Realna alternatywa dla stalowych prętów o średnicy mogą zastąpić okratowanie wykonane z prętów stalowych o średnicy 12 mm. Znaleźć je można w bankach czy kantorach
  • Szyby P7 i P8 znajdują zastosowanie w sklepach jubilerskich. Alternatywa dla stalowych pręt w o średnicy 16 mm.
Zobacz również  Na co zwrócić uwagę kupując profesjonalne środki chemiczne do sprzątania?

Szyby klasy to także pewność, że dziecko ich nie wybije podczas zabawy.

W oknach antywłamaniowych najważniejsze są okucia. Wydłużają one, a często uniemożliwiają ich sforsowanie. Okucia tego typu posiadają stalowe rygle do okien i drzwi balkonowych, przeciwbieżne zamknięcie środkowe oraz klamki antywłamaniowe. Zaczepy są przykręcane do wzmocnienia profilu okiennego, co znacznie wydłuża czas potrzeby na włam.

Światła z czujnikiem ruchu

Oświetlenie LED z czujnikiem ruchu może skutecznie odstraszyć potencjalnego złodzieja. Czujniki wykrywają ruch w swoim polu widzenia, po czym w ciągu 2 sekundy uzyskują 100% swojej jasności. Przydatne nie tylko przy wykrywaniu włamywacza, ale także automatycznie oświetlają drogę do domu późnym wieczorem.

Firma ochroniarska

Firma ochroniarska powinna pojawić się od domem w przeciągu 3 do 5 minut. Dlatego przed wyborem tej właściwej sprawdź, gdzie ma swoją siedzibę i popytaj sąsiadów. Ochrona w przypadku włamania powinna przestrzegać kilku procedur. Pracownik ochrony nigdy w pierwszej kolejności nie wchodzi do budynku, ale zabezpiecza wszystkie ślady na zewnątrz. Dopiero w sytuacji, gdy włamywacz znajduje się w środku lub ktoś postronny znajduje się w niebezpieczeństwie, pracownicy ochrony mogą wejść do pomieszczenia i obezwładnić napastnika z użyciem siły.

Trzeba pamiętać, że jeżeli patrol zostanie wezwany bez żadnego uzasadnienia, trzeba będzie ponieść koszty wezwania patrolu. W przypadku przypadkowego włączenia alarmu należy jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy i podać indywidualne halo, które odwoła pracowników. Jednak wiele firm dopuszcza do jednego lub dwóch fałszywych alarmów w miesiącu, które nie będą obarczone żadnymi kosztami. Warto z takiego przywileju skorzystać w pierwszych dniach po wykupieniu usługi aby sprawdzić czas przyjazdu patrolu.

Zobacz również  Tajniki produkcji klejów: Jak wiodące marki zapewniają wysoką jakość