Klej na ciepło w domu – do czego się przyda?

Gorący klej to przyjaciel każdej gospodyni domowej i warto się w niego zaopatrzyć. Posługiwanie się pistoletem na klej jest niezwykle wygodne, proste, a przede wszystkim szybkie, gdyż czas wysychania kleju mieści się zazwyczaj w 10 minutach. Przy pomocy kleju na ciepło będziemy w stanie wykonać większość domowych napraw oraz przeprowadzić usprawnienia przedmiotów codziennego użytku. Szukasz zastosowań gorącego kleju? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Niesforny dywan

Dość częstym mankamentem, z którym mamy styczność na co dzień jest dywan ślizgający się po podłodze. Aby uniknąć poślizgnięcia się oraz brzydkich marszczeń warto podkleić dywan lub wycieraczkę do podłogi właśnie przy pomocy pistoletu na gorący klej. Zajmie nam to dosłownie 5 minut, zaś komfort, który zyskamy dzięki temu zabiegowi będzie trwał naprawdę długo. Jeżeli postawimy na niewielką ilość kleju na każdym rogu, nie musimy martwić się o ewentualne szkody na podłodze.

Ślizgające się kapcie

Śliskie kapcie u malucha, a nawet osoby dorosłej mogą okazać się naprawdę niebezpieczne. Warto w porę zapobiec wypadkom, do których mogą się przyczynić. Świetnie sprawdzi się do tego klejenie na ciepło. Wystarczy nanieść niewielką ilość kleju w miarę równomiernie na powierzchni podeszwy np. w formie kropek lub pasków, odczekać do wyschnięcia kleju i gotowe! Możemy już spokojnie poruszać się po mieszkaniu, mając pewność, że nie stracimy równowagi.

Zobacz również  Jak wybierać kolory w 2019

Mata antypoślizgowa do wanny

Jeżeli potrzebujemy pilnie maty poślizgowej do wanny i nie mamy okazji udać się do sklepu, gorący klej może uratować nam życie i w tym przypadku. Wszystko, czego będziemy potrzebować to pistolet z klejem i papier do pieczenia. Na dużym arkuszu papieru rysujemy pistoletem wzorów w dowolnym kształcie. Może być to kwiat z dużą ilością płatków, ślimak lub wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Po wyschnięciu kleju warto pomalować go sprayem, by nadać naszej macie koloru, ale nie jest to oczywiście konieczne. Mata jest już całkowicie gotowa i możemy śmiało używać jej podczas kąpieli.

Dekoracje świąteczne

Kiedy nadchodzą święta często chcemy ozdobić wnętrze naszego domu tak, by było jak najbardziej klimatyczne i pełne świątecznej atmosfery. Jedną z bardziej popularnych ozdób w ostatnim czasie są lampki o białym, ciepłym świetle, które pięknie prezentują się np. na kominku. Do ich montażu również przyda się ciepły klej, który świetnie trzyma się na kamieniu. Nie jest jednak na tyle mocny, by nie można było go usunąć wraz z nadejściem wiosny.

Zabawa z dzieckiem

Gorący klej znajdzie także naprawdę szerokie zastosowanie w pracach ręcznych, które wykonywać możemy wraz z naszymi dziećmi. Za jego pomocą możemy stworzyć piękne maski i stroje karnawałowe, dekoracje do dziecięcego pokoju, ramki na zdjęcia czy niepowtarzalną biżuterię. Wystarczy kupić odrobinę koralików oraz innych ozdób, jakie tylko wpadną nam w oko i wykazać się odrobiną fantazji, a z pewnością stworzymy wyjątkowe dekoracje.

Zobacz również  Zabudowa balkonu - rozwiązanie na każdą porę roku

Kliknij po więcej: https://www.buehnen.pl/obsluga/glosariusz/klej-na-cieplo/77-glosariusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *