Mieszkania na sprzedaż na Krzykach we Wrocławiu – dobre miejsce do życia?

mieszkania na sprzedaż

Wrocławski rynek nieruchomości jest jednym z największych w Polsce. Stolica Dolnego Śląska uważana jest za atrakcyjne miejsce do zamieszkania ze względu na wysokie zarobki, niskie bezrobocie oraz bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Wrocław jest umownie podzielony na pięć dzielnic – taki podział administracyjny obowiązywał w epoce PRL, a obecnie jest wciąż w wielu przypadkach stosowany. Poszukiwania mieszkania we Wrocławiu zazwyczaj zaczyna się od wyboru dzielnicy zamieszkania. Obok Starego Miasta, Śródmieścia, Fabrycznej i Psiego Pola jedną z możliwości są położone na południu miasta Krzyki.

Czym kierują się nabywcy?

Nabywcy nieruchomości biorą pod uwagę wiele czynników podczas dokonywania wyboru. Mieszkania położone w bardziej atrakcyjnych lokalizacjach mają wyższe ceny, kuszą natomiast szeroko pojętym wyższym standardem życia. Południe miasta jest uważane za takie właśnie miejsce. Mieszkania na sprzedaż na Krzykach cieszą się dużym zainteresowaniem kupców. Są oni gotowi są dopłacić za lokal znajdujący się w prestiżowym miejscu, w którym mieszkania wyróżniają się o co najmniej kilkanaście procent wyższymi cenami niż nieruchomości położone w mniej atrakcyjnych częściach miasta.

Wrocławska dzielnica Krzyki

Krzyki jako dzielnica zajmują niemal całą południową część Wrocławia. Znajduje się tam wiele osiedli – oprócz historycznych Krzyków, położonych w okolicy ul. Powstańców Śląskich, także Klecina, Borek, Gaj, Księże Małe, Jagodno, Tarnogaj, Brochów, Huby, Wojszyce, Partynice. To rozległy obszar, zamieszkany przez blisko 200 tys. osób i mocno zróżnicowany. Znajdują się tutaj duże osiedla z wielkiej płyty (Gaj), nowe osiedla deweloperskie (Jagodno, Partynice), stare osiedla willowe (Borek, Krzyki), a także tereny z zabudową przedwojenną (Huby, Brochów), aczkolwiek nie tak rozległą jak na terenie Starego Miasta i Śródmieścia.

Zobacz również  Kolory pasujące do pokoju dziecięcego

Istotą zaletą Krzyków jest położenie stosunkowo blisko centrum i bardzo gęsta sieć połączeń tramwajowych i autobusowych. Liczne linie tramwajowe docierają na Borek, Krzyki, Gaj, Ślężną, Tarnogaj i Księże Małe, zapewniając, razem z równie licznymi liniami autobusowymi, kursy co kilka minut niemal we wszystkie części Wrocławia. Mieszkaniec Krzyków może zazwyczaj funkcjonować bez korzystania z auta na co dzień – komunikacja miejska pozwala zaspokoić wszystkie niezbędne potrzeby transportowe. Kolejną pożądana przez mieszkańców cechą są tereny zielone. Na Krzykach znajdziemy ich pod dostatkiem, poczynając od słynnego Parku Południowego, poprzez Park Skowroni, Park Brochowski, Park Wschodni, Park Kleciński, Park Grabiszyński, a kończąc na Torze Wyścigów Konnych. Dodatkowo na Krzykach znajdują się szpitale, Uniwersytet Ekonomiczny i Aquapark.

Charakterystyka lokalizacji

Ze względu na rozległość i zróżnicowanie Krzyków nie można polecać tej dzielnicy w ciemno, jednak należy zgodzić się z twierdzeniem, że ogólnie są one dobrym miejscem do życia. Poza sąsiedztwem kilku głównych arterii to dość cicha, przestrzenna dzielnica, dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta oraz z całym regionem (dzięki trasom wylotowym). Na Krzykach nie ma zakładów przemysłu ciężkiego, mocno zanieczyszczających środowisko. Dzięki temu, a także dzięki znikomej ilości starych kamienic ogrzewanych piecami i generujących smog, powietrze statystycznie jest tu czystsze niż w innych rejonach Wrocławia.

Zobacz również  Czy krzesło biurowe musi być drogie?