Wyposażenie toalet publicznych.

Toaleta publiczna to miejsce, z którego nie lubimy korzystać. Wielu z nas pamięta bowiem czasy, gdy tego typu przybytki straszyły brzydkim wyglądem i mało przyjemnym zapachem. Na szczęście, w wielu miejscach jest już zupełnie inaczej, a wyposażenie toalet publicznych jest bardzo dobre i wręcz zachęca do skorzystania z toalety.

Jakie powinno być wyposażenie toalet publicznych?

Niestety, wielu ludzi nie szanuje cudzej własności, a wandale korzystają także z publicznego WC. Ponadto, co szczególnie smutne, ludzie odwiedzający takie miejsca, nie dbają o zachowanie podstawowych zasad kultury osobistej. Wszystko to sprawia, że wyposażenie toalet publicznych powinno być trwałe i odporne na przejawy wandalizmu. W marketach budowlanych i specjalistycznych sklepach znajdziemy wiele produktów wykonanych z bardzo odpornych materiałów.

Wybieramy podłogę oraz materiał na ściany oraz sufity

Pamiętajmy, że należy zminimalizować ryzyko upadku, więc podłoga nie może być śliska. Wybierzmy

antypoślizgowe płytki ceramiczne, gres, lastryko czy kamień naturalny. Wybrany materiał musi być wytrzymały i łatwy w utrzymaniu czystości. Ściany nie powinny być malowane farbą. Lepszym wyborem będą płytki ceramiczne, gres, stal nierdzewna, panele aluminiowe czy szklany blok. Ze względu na panującą w tym pomieszczeniu wilgoć, wyposażenie toalet publicznych powinno być odporne na korozję. Ściany powinny być czymś wyłożone, by zachlapania nie wnikały, a swobodnie spływały. Jeśli powyżej znajdują się rurociągi, w pomieszczeniu zróbmy podwieszany sufit, by łatwo było dostać się do rur, gdy pojawi się awaria.

Toaleta publiczna

Toaleta publiczna

Jak prawidłowo wybrać wyposażenie toalet publicznych?

Wyposażenie toalet publicznych powinno w estetyczny sposób komponować się z całą koncepcją architektoniczną wnętrza łazienki publicznej. Należy zadbać o to, by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Idealnie sprawdzą się wielostanowiskowe umywalki wykonane na przykład z materiałów kompozytowych. Tego typu materiał jest odporny na zniszczenia. Umywalki powinny być wyposażone w baterie sterujące strumieniem wody, z zaawansowanym technologicznie mechanizmem samozamykającym przepływ wody. Wystarczy raz nacisnąć przycisk baterii, gdyż woda, mówiąc obrazowo, sama przestanie lecieć. Niezbędnym wyposażeniem toalety publicznej są pojemniki na mydło w płynie, a także suszarki do rąk. Sprawdzą się sprzęty wykonane ze stali szlachetnej, które ładnie wyglądają, są higieniczne i łatwo się je czyści. Miski klozetowe i pisuary powinny być przytwierdzone do ściany i wyposażone w bezdotykowy system spłukiwania.

Zobacz również  Jakie farby do wnętrz?

Wyposażenie toalet publicznych powinno być ładne, trwałe i dobrej jakości. Zadbajmy o to, by wszystkie elementy do siebie pasowały, a korzystanie z takiej toalety było przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.