Zaangażuj swoje dziecko do przygotowanie prezentów dla Waszych bliskich. Dowiedz się, jakie narzędzia mogą być pomocne

Spędzanie czasu z dzieckiem jest ważne, by zbudować dobrą relację. Możemy spacerować, układać klocki czy budować konstrukcje z klocków. Spróbujmy razem zrobić coś z kartonów czy innych elementów. Może prezent dla kogoś bliskiego? Babcia będzie się cieszyć, gdy wręczymy jej pudełko czy kartkę zrobione przez wnuka. Kupmy ozdoby i pistolet do kleju na gorąco, a szybko znajdziemy inspirację.

Zabieramy tekturę, pistolet do kleju na gorąco i do dzieła!

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, a miniaturowe wersje dorosłych sprzętów przodują w rankingach sprzedaży zabawek. Jeśli chcemy zrobić prezent dla dziewczynki, możemy przygotować kuchnię przypominającą tę, w jakiej sami gotujemy. Wystarczy kilka kartonów i klej do tektury. Przyda się także pistolet do kleju na gorąco. Takim klejem przykleimy nawet bardzo małe przedmioty, np. imitacje luster czy mebelki – podpowiada Buehnen. Wykorzystajmy stare kartony, naklejki, wydruki z domowej drukarki, kolorowy papier i inne rzeczy, które można znaleźć w każdym domu. Większe przedmioty przymocujmy sami. Dziecko może przykleić pudełko czy pomalować mniejsze elementy. Dzieci bardzo lubią bawić się małym zwierzętami zrobionymi z bardzo odpornego tworzywa, których wygląd idealnie odwzorowuje prawdziwe krowy czy świnki. Można stworzyć zagrody dla zwierząt, wykorzystując słomę, kawałki materiałów, folię, patyczki do lodów itd. Wszystkie te elementy przykleimy za pomocą pistoletu do kleju w laskach.

Zobacz również  Planujesz przeprowadzkę? Zadbaj o logistykę!

Czy klej termotopliwy jest odpowiednim klejem do tektury? Czy trzeba kupić pistolet do kleju?

Na użytek domowy często kupuje się termotopliwy klej w laskach, który również sprawdzi się jako klej do tektury. Kupując klej termotopliwy, musimy pamiętać, że działa on tylko wtedy, gdy jest bardzo rozgrzany, więc potrzebne jest odpowiednie narzędzie grzewcze, czyli pistolet do kleju. Spoiwo trzeba rozgrzać, a gdy osiągnie pożądaną temperaturę i zacznie się topić, nakładamy go na klejony przedmiot i dociskamy to, z czym sklejamy. Klej jest bezpieczny dla ludzi i środowiska naturalnego, więc bez obaw możemy go użyć do klejenia połamanych dziecięcych zabawek (także tych wykonanych z tektury), gdyż nie wydziela szkodliwych oparów. Praca z papierem i tekturą jest bardzo przyjemna, a ze starych kartonów można wyczarować cuda w czasie przyjemnej pracy artystycznej. Wystarczy kupić odpowiedni pistolet do kleju na gorąco i zabrać się do pracy.

Świąteczna niespodzianka dla bliskich. Wystarczy trochę czasu i pistolet do kleju na gorąco

Możemy przygotować także wyjątkowe ozdoby świąteczne, które będą drobnym prezentem dla bliskich. Pewnie nie będą tak perfekcyjne, jak te wyprodukowane przez profesjonalistów, ale zrobione z przez dzieci na pewno będą wyjątkowe. Chcąc zrobić choinkę z gorącego kleju, przygotujmy pistolet do kleju z mała okrągłą końcówką oraz niedużą szybkę lub plastikową podkładkę. Przed nałożeniem kleju jedną ze stron szkła warto natłuścić, by klejowa ozdoba szybko się odkleiła. Pod spód warto nakleić szablon choinki, by wzór, który stworzymy był ładny i kształtny. Szablon może odrysować dziecko. Gotową choinkę, gdy tylko zastygnie klej, zdejmijmy z szybki, delikatnie podważając palcami.

Zobacz również  Planujesz przeprowadzkę? Zadbaj o logistykę!

Praca z papierem i tekturą jest bardzo przyjemna, a ze starych kartonów można wyczarować cuda, które staną się idealnymi prezentami dla bliskich. Wystarczy pistolet do kleju na gorąco i chęć do pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *