Zabudowa balkonu – rozwiązanie na każdą porę roku
Posiadanie balkonu często rodzi wątpliwości odnośnie tego, jak go zabudować i co daje zabudowanie tego miejsca. Warto zastanowić się nad profesjonalnym przeszkleniem balkonu, które prezentuje się efektownie i nadaje mu całkiem nowy charakter. Dlaczego warto skorzystać z takiej zabudowy i w jaki sposób działa przeszklenie tego typu?
Zabudowa balkonu Lumon
Oryginalna zabudowa balkonu sprawi, że z łatwością powiększymy powierzchnię swojego mieszkania. Lumon (fiński producent przeszkleń balkonowych działający również na terenie Polski) oferuje nowoczesne rozwiązania, które prezentują się elegancko i pozwalają dodatkowo zmniejszyć koszty energii zużywanej w mieszkaniu, a przy okazji ochronić konstrukcję całego budynku. Okazuje się, że nie bez powodu coraz więcej osób, a nawet firm, decyduje się skorzystać z takiej opcji – przeszklone balkony są niezwykle modne i oryginalnie się prezentują.
Inwestycja w przeszklenie balkonu daje klientom satysfakcję i służy przez długie lata – nowoczesne systemy zabudowy balkonów Lumon to nie tylko szyby. Warto zauważyć, że przeprowadzone badania wskazały w tym przypadku oszczędność nawet do 10% energii, która zużywana zostaje na ogrzewanie mieszkań i domów. Ponadto, najczęściej zmniejszają się także koszty renowacji budynków, co jest kolejną zaletą tego rozwiązania. Bezramowa zabudowa balkonu ochroni nas przed zimnem, deszczem, wiatrem, hałasem i zabrudzeniami.
Szklana zabudowa balkonu
Mieszkając w dużym mieście, niejednokrotnie mamy do czynienia z hałasem i brakiem relaksu na balkonie, właśnie przez odgłosy z zewnątrz lub zmienną pogodę. Nawet w samym centrum montowane są szklane zabudowy balkonów, które pozytywnie wpłyną na nasz komfort i spokój każdego dnia. Funkcjonalna konstrukcja została zbudowana w oparciu o innowacyjne technologie, co pozwala zachować doskonałą jakość zabudowy. Najbardziej zaawansowaną zabudową aktualnie jest Lumon 6, która korzysta ze szklanych tafli o wielkich gabarytach. Tego typu zabudowa posiada dwa profile wzmocnione, które montowane są między stropem a posadzką lub poręczą balustrady balkonowej. Kolejnym krokiem jest montowanie szkła hartowanego (o grubości około 10 lub 12 mm). Tafle ze szkła można przesuwać po jednym torze, a przeszklenia nie mają żadnych opraw i ram, co pozwala bez problemu cieszyć się dostępem światła z zewnątrz.
Zaletami szklanej zabudowy balkonowej są z pewnością kwestie związane z:
- ochroną przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych,
- ogromnym komfortem podczas użytkowania,
- praktycznym zastosowaniem,
- łatwym myciem zabudowy ze szkła,
- bezpieczeństwem,
- zniwelowaniem hałasu z zewnątrz,
- efektownym wykończeniem wnętrza.
Uszczelnienie całej zabudowy uzyskuje się dzięki uszczelkom dolnym, górnym i bocznym, natomiast woda w czasie deszczu zostaje odprowadzana na zewnątrz za pomocą specjalnych otworów odwodnieniowych. Zabudowa balkonu Lumon jest łatwa do wykonania i nie narusza w żaden sposób konstrukcji budynku. Pamiętajmy o tym, że mieszkanie w bloku wymaga uzyskania zgody zarządu wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni na wykonanie szklanej zabudowy na balkonie.