Zabudowa balkonu – rozwiązanie na każdą porę roku

Lumon zabudowa balkonu

Posiadanie balkonu często rodzi wątpliwości odnośnie tego, jak go zabudować i co daje zabudowanie tego miejsca. Warto zastanowić się nad profesjonalnym przeszkleniem balkonu, które prezentuje się efektownie i nadaje mu całkiem nowy charakter. Dlaczego warto skorzystać z takiej zabudowy i w jaki sposób działa przeszklenie tego typu?

 

Zabudowa balkonu Lumon

bezramowa zabudowa balkonu LumonOryginalna zabudowa balkonu sprawi, że z łatwością powiększymy powierzchnię swojego mieszkania. Lumon (fiński producent przeszkleń balkonowych działający również na terenie Polski) oferuje nowoczesne rozwiązania, które prezentują się elegancko i pozwalają dodatkowo zmniejszyć koszty energii zużywanej w mieszkaniu, a przy okazji ochronić konstrukcję całego budynku. Okazuje się, że nie bez powodu coraz więcej osób, a nawet firm, decyduje się skorzystać z takiej opcji – przeszklone balkony są niezwykle modne i oryginalnie się prezentują.

Inwestycja w przeszklenie balkonu daje klientom satysfakcję i służy przez długie lata – nowoczesne systemy zabudowy balkonów Lumon to nie tylko szyby. Warto zauważyć, że przeprowadzone badania wskazały w tym przypadku oszczędność nawet do 10% energii, która zużywana zostaje na ogrzewanie mieszkań i domów. Ponadto, najczęściej zmniejszają się także koszty renowacji budynków, co jest kolejną zaletą tego rozwiązania. Bezramowa zabudowa balkonu ochroni nas przed zimnem, deszczem, wiatrem, hałasem i zabrudzeniami.

Zobacz również  Klej na ciepło w domu - do czego się przyda?

 

Szklana zabudowa balkonu

Mieszkając w dużym mieście, niejednokrotnie mamy do czynienia z hałasem i brakiem relaksu na balkonie, właśnie przez odgłosy z zewnątrz lub zmienną pogodę. Nawet w samym centrum montowane są szklane zabudowy balkonów, które pozytywnie wpłyną na nasz komfort i spokój każdego dnia. Funkcjonalna konstrukcja została zbudowana w oparciu o innowacyjne technologie, co pozwala zachować doskonałą jakość zabudowy. Najbardziej zaawansowaną zabudową aktualnie jest Lumon 6, która korzysta ze szklanych tafli o wielkich gabarytach. Tego typu zabudowa posiada dwa profile wzmocnione, które montowane są między stropem a posadzką lub poręczą balustrady balkonowej. Kolejnym krokiem jest montowanie szkła hartowanego (o grubości około 10 lub 12 mm). Tafle ze szkła można przesuwać po jednym torze, a przeszklenia nie mają żadnych opraw i ram, co pozwala bez problemu cieszyć się dostępem światła z zewnątrz.

 

Zaletami szklanej zabudowy balkonowej są z pewnością kwestie związane z:

  • ochroną przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych,
  • ogromnym komfortem podczas użytkowania,
  • praktycznym zastosowaniem,
  • łatwym myciem zabudowy ze szkła,
  • bezpieczeństwem,
  • zniwelowaniem hałasu z zewnątrz,
  • efektownym wykończeniem wnętrza.

Uszczelnienie całej zabudowy uzyskuje się dzięki uszczelkom dolnym, górnym i bocznym, natomiast woda w czasie deszczu zostaje odprowadzana na zewnątrz za pomocą specjalnych otworów odwodnieniowych. Zabudowa balkonu Lumon jest łatwa do wykonania i nie narusza w żaden sposób konstrukcji budynku. Pamiętajmy o tym, że mieszkanie w bloku wymaga uzyskania zgody zarządu wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni na wykonanie szklanej zabudowy na balkonie.

Zobacz również  Jaki impregnat do drewna wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *