Zdrowe mieszkanie to zdrowi my

zdrowe mieszkanie

Warunki, w jakich żyjemy na co dzień w naszych domach, mają szczególne znaczenie dla naszego samopoczucia i ciężko się z tą tezą nie zgodzić. Otaczające nas elementy wystroju mieszkania czy stan techniczny budynku mają jednak wpływ nie tylko na nasz dobry czy zły nastrój, ale także na zdrowie.

Zaniedbania na poziomie izolacji budynku mogą wpłynąć bardzo niekorzystnie na nasze zdrowie. Niedoświetlenie, niedogrzanie i zawilgocenie to problemy, z którymi wciąż borykamy się w naszych domach. W tym artykule przyjrzymy się dogłębniej zasadom, jakie powinno spełniać zdrowe mieszkanie.

Termomodernizacja – nasz temat tabu

Mimo że termomodernizacja może przynieść więcej pozytywów niż szkód, nadal jest rzadko wykonywaną pracą w polskich domach czy spółdzielniach mieszkaniowych. Barierą trudną do przeskoczenia jest w tym przypadku cena, która w większości odstrasza nawet bardzo zdecydowane osoby. A to szkoda, ponieważ ilość energii potrzebna do zapewnienia ciepła dla budynku bez izolacji cieplnej sięga prawie 3-krotności tego, co potrzebne jest do ogrzania budynku z zapewnioną izolacją. Mniejsza ilość energii to mniejsze koszty cykliczne w ogrzewaniu, w związku z czym, mimo wysokiego progu wejścia w zabieg termoizolacji budynku (od 50-100 tysięcy złotych wynosi szacunkowy koszt takich prac) okazuje się to opłacalne!

 

Izolacja cieplna to nie wszystko

Wilgoć to problem, z którym boryka się wiele rodzin. Gotowanie, prasowanie czy wywieszanie prania połączone z nieodpowiednią wentylacją lub niedostatecznie wykonanymi powierzchniami ścian mogą sprawić duże kłopoty, a co za tym idzie – dołożyć kosztów w ramach napraw. Badania i testy dowiodły, że struktura ścian również ma wpływ na temperaturę oraz manipulowanie wytworzoną wilgocią w pomieszczeniu.

Zobacz również  Co to jest tynk akrylowy?

Tutaj z pomocą przychodzą produkty Baumit Klima, które cechują się kilkoma znaczącymi czynnikami:

  • współczynnik pH na poziomie >12 sprawia, że w takim środowisku grzyby czy pleśń nie mają w zasadzie prawa powstać,
  • nie przyciągają kurzu, co ułatwia utrzymanie ścian w czystości,
  • wysoka zdolność do akumulacji pary wodnej, co sprawia, że produkty Klima doskonale regulują poziom pary wodnej w otoczeniu.

Tynki wapienne Klima posiadają zdolność do regulacji wilgoci poprzez oddychanie za pomocą mikroporów. Pozwala to na jednoczesne szybkie pobieranie i oddawanie wilgoci, zapewniając tym samym odpowiedni mikroklimat i wilgotność w pomieszczeniu na poziomie 40-60%, czyli poziomie, który jest optymalny dla każdego z nas.

 

Zdrowe produkty to część planu

Bo zdrowe mieszkanie to nie tylko liczby i współczynniki, które zapewniają optymalne środowisko dla naszych pomieszczeń. Tynki wapienne Klima to produkty bez szkodliwych substancji, wytwarzane na bazie spoiwa wapiennego, zapewniające odpowiednią wymianę powietrza za sprawą mikroporów. Produkty Klima działają również antybakteryjnie i antyalergicznie, dzięki powierzchni nieprzyciągającej kurzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *